שחם אריכא 80 שנה של יצירה

החזון

אנחנו בשחם אריכא מאמינים בעיצוב מוקפד, חדשנות טכנולוגית ושמירה על סביבה ירוקה. בעזרת המוצרים שלנו אנחנו שואפים ליצור מרחב אורבני מעוצב, נוח ונגיש. אנחנו עובדים תוך מחשבה על עולם טוב יותר ומייצרים רבים ממוצרינו מבטון ממוחזר ועץ במבוק המסייעים לשמירה על הסביבה.
בנוסף, אנחנו עובדים על פיתוח ושימוש בטכנולוגיות חדשניות כדי לייצר את הפתרונות המתקדמים ביותר למרחב הישראלי.

היום יותר מתמיד חשוב לשמור על המרחב הציבורי מזמין, נגיש ומכבד את הסביבה, אנחנו שמחים לעשות את זה בעזרת המוצרים שלנו.

שחם אריכא –80 שנה של יצירה
חברת שחם ‘י. אריכא ובניו בע”מ’ נוסדה בשנת 1934, על ידי יהודה אריכא ז”ל, כבית המלאכה הראשון למוזאיקה בארץ.
בשנת 1961 הקים יהודה אריכא עם בנו דניאל את מפעל שחם אריכא באשדוד כמפעל ליצור מדרגות מוזאיקה. בשנים הבאות הצטרפו למפעל גם הבנים יואל ועמי, העסק הקטן הפך למפעל מוביל בארץ, ונפתחו חטיבות אבן, ריהוט רחוב ומבנים. חטיבת האבן הייתה חלוצה בתחומה בארץ, גדלה והתפתחה תוך פיתוח ושימוש בטכנולוגיות חדשניות שהביאו לגידול משמעותי בייצור ובאיכות התוצרים. בשנת 2020 פעילות חטיבת האבן נמכרה לחברת ‘שחם- אופק’.
כיום עובדים בחברה כ-70 עובדים במחלקות השונות.

חטיבת ריהוט רחוב מעצבת את המרחב העירוני הישראלי כבר למעלה מ- 45 שנה. עם הקמת החטיבה דניאל אריכא, מייסד החברה, הוביל את הקו העיצובי והציב רף חדש בארץ. המוצרים שעיצב היו פורצי דרך וזכו בפרסי עיצוב שונים לאורך השנים. בשנת 2008, עם התפתחות החברה הוקם הסטודיו לעיצוב המוביל עד היום את אתגרי הפיתוח והחדשנות.

היום, המוצרים שלנו נמצאים בכל רחוב ופארק ברחבי הארץ. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם אדריכלי נוף ומקבלי החלטות ברשויות המקומיות על מנת להבין את הצרכים המדויקים של השטח וליצור את הפתרונות הטובים ביותר.

מבנים טרומיים
מפעל המבנים שלנו מספק מבנים טרומיים מבטון הניתנים למיקום באתרים המיועדים לכך – כמו ביתני שמירה, שירותים ציבוריים, משרדים ומתקני חשמל ועוד. המבנים מותאמים לתקני נכים ובעלי גימור מותאם לדרישות הלקוח. לאחרונה התחלנו לייבא מבני שירותים המתנקים באופן אוטומטי, כדי להקל על עבודת התחזוקה ושיפור השירותים במרחב הציבורי. אנחנו גאים להיות הראשונים לייצר רף חדש של שירות לאזרח ברחוב הישראלי.

תקנים

כחלק מהמחויבות שלנו על איכות המוצרים שאנחנו מספקים ללקוחותינו ושמירה על הסביבה , אנחנו מחזיקה בתקני איכות של מכון התקנים הישראלי, ISO 9001, תקן לסימון מוצר בתו ירוק.

 

עוד בקבוצת אריכא: אריכא מדרגות ומעקותאריכא גלריה לברזל