שחם אריכא 80 שנה של יצירה

שחם אריכא – 80 שנה של יצירה
חברת שחם ‘י. אריכא ובניו בע”מ’ נוסדה בשנת 1934, על ידי יהודה אריכא ז”ל, כבית המלאכה הראשון למוזאיקה בארץ. אריכא ייחס לעבודה העברית ערך עליון והוא למד את מקצועות הבנייה, הסיתות, הריצוף והמוזאיקה. בשנת 1961 הקים יהודה אריכא עם בנו דני את מפעל שחם אריכא באשדוד כמפעל ליצור מדרגות מוזאיקה, במהלך השנים הבאות הצטרפו למפעל גם הבנים יואל ועמי, בשנים אלה הפך העסק הקטן למפעל מוביל בארץ. במפעלי שחם אריכא מועסקים כ-100 עובדים הפועלים בשתי חטיבות, חטיבת ריהוט רחוב וחטיבת האבן. החברה מחזיקה בתקני איכות של מכון התקנים הישראלי, ISO 9001, תקן לסימון מוצר בתו ירוק. אצלנו, ב”שחם אריכא”, הפתרונות לכל צרכי הלקוחות! אנו לא מפסיקים ליצור ולפתח עבורכם.

חטיבת ריהוט הרחוב
למעלה מ- 45 שנה שמפעל ריהוט הרחוב מעצב את המרחב העירוני הישראלי, דני אריכא מיסד חברת “שחם אריכא” הוביל את הקו העיצובי אשר הציב רף חדש בארץ, המוצרים שעיצב דני זכו בפרסי עיצוב שונים. לאורך השנים התפתח מפעל ריהוט הרחוב והטמיע בתוכו גם סטודיו לעיצוב. המוצרים שהחברה מפתחת נמצאים בכל רחוב ופארק ברחבי הארץ. החברה עובדת בשיתוף פעולה עם אדריכלי נוף ומקבלי החלטות ברשויות המקומיות. כחלק מהתאמת המוצרים לתנאי הרחוב המשתנים בוחרת החברה לשלב בתוך מוצריה גם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, בנוסף רבים ממוצרי “שחם אריכא” מיוצרים מבטון ממוחזר ובכך מסייעים בשמירה על הסביבה. שחם אריכא גאה לממש את חזונה ולהמשיך וליצור בעזרת מוצריה מרחב אורבני מעוצב, נוח ונגיש.

מבנים טרומיים – כל כך פשוט!
מפעל המבנים שלנו מספק מבנים טרומים מבטון הניתנים למיקום באתרים המיועדים לכך – כמו ביתני שמירה, שירותים ציבוריים, משרדים ומתקני חשמל ועוד. המבנים מותאמים לתקני נכים ובעלי גימור מותאם לדרישות הלקוח. בתקופה האחרונה החלה החברה גם בייבוא של מבני שירותים אוטומטיים והם הראשונים ליצר רף חדש של שירות לאזרח ברחוב הישראלי.

חטיבת האבן
מעל ל-80 שנה של ניסיון בענף החיפויים, הריצופים והמדרגות מיקמו אותנו כחברה הוותיקה והנאמנה ביותר ללקוחותיה. במהלך השנים יצרנו קשר עם אלפי בעלי מקצוע בתחום הבניה ואנחנו עובדים איתם כתף אל כתף. השותפים שלנו לעבודה יודעים שמילה שלנו חקוקה באבן. אנו מלווים את תהליך העבודה לכל אורכו – משלב הייעוץ וההתאמה ועד שלב ההתקנה. לאורך התהליך הצוות מעניק מענה מהיר לכל שאלה ומעדכן בהתפתחות התהליך. מחסן האבן שלנו – מהגדולים בארץ – משתרע על פני אלפי מ”ר של מלאי אבן זמין לעבודה. ברשותנו מגוון עשיר של דוגמאות וחומרים המתעדכנים ללא הפסקה בהתאם לחידושים והעידכונים בענף. אנחנו צעד אחד לפני כולם! במפעלנו תוכלו למצוא את המכונות המתקדמות ביותר לליטוש, לחיתוך ולעיבוד האבן.

עוד בקבוצת אריכא: אריכא מדרגות ומעקותאריכא גלריה לברזל